Maldivler’de Balıklarla Yüzmenin Hazzı

Güncelleme tarihi: 20 Haz 2020

Beyaz kumlu sahilleri, cam berraklığındaki okyanusu ve yeşilin her tonundaki bitki örtüsüyle yeryüzünde bir cennet Maldivler… İnsana huzuru fısıldayan bu yer sizi şehir yaşamından bir anda soyutlayacak.

Maldivler,Hint Okyanusu’nda1200 adadan oluşan bir ülke… 1200 adanın sadece281‘inde yaşam var. 1.000 civarında ada halen boş. Yerleşim bulunan 281 adadan 195’inde Maldivliler yaşıyor, 86 ada ise “otel ada” şeklinde kullanılıyor.

Günlük ortalama sıcaklık 27 derece. Muson yağmurları Mayıs-Ekim ayları arası. Fakat yine de ılık yağmur altında yüzmek keyifli. Kasım- Nisan ayları arası ise kuru ve sıcak mevsim yaşanıyor. Yani ülke, 365 gün denize girmeye ve su sporlarına uygun.

Maldivler’de daha çok modern yapılar var, tarihi binaya rastlamak pek mümkün değil. Su sporlarına, sualtı dünyasına ilgi duyuyorsanız kesinlikle gitmeniz gereken yerlerden bir yer Maldivler. Dalmayı sevenler için lagünleri çevreleyen mercanların derinliklerine girdiğiniz zaman belki de yeryüzünde başka hiçbir yerde bir arada bulamayacağınız kadar çok canlı türünü ve renk armonisini bir arada görebilirsiniz.